KONST / Litografier / Färglitografi 16326443

nr 1632 6443

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Signerad, numrerad provtryck, skärgårdsmotiv. Färglitografi, bildmått: 52x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x77 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

500 kr

måndag 15 juli 2024
kl 18:46:47

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius