KONST / Litografier / Färglitografi 16326443
nr 1632 6443
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Signerad, numrerad provtryck, skärgårdsmotiv. Färglitografi, bildmått: 52x64 cm, yttermått inklusive ram: 66x77 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:46:47
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius